Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure со Kevlar 265 65- T гума
  • Ново

Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure со Kevlar 265 65- T гума

DEN 0.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Авантурата на Гудјер Вранглер со сите терени со Кевлар е целиот терен, цела сезонска гума произведена за SUV и лесни камиони. Goodyear нуди гаранција од 60,000 милји со варијанта со овој модел .. Спортските гуми ги извонредни сите временски влезови благодарение на специјалното соединение за гуми и шемата за шара што го зафаќаат патот во сите суви, влажни и зимски услови. Опкружените и страничните жлебови и деталите за засилување одржуваат контакт со патот, го подобруваат влечењето на влажното време и ефикасно избегнуваат хидропланирање со елиминирање на водата и испуштање од под шарата. Само-чистачката природа на шарата го одржува стапалото на гумата чиста чиста во секое време, затоа моделот не ја губи одличната способност за зафаќање на патот. На овој начин, гумата е безбедна за употреба цела година .. Широката шема на газење на моделот и неговата конструкција Du Pont Kevlar, која обезбедува дополнителна јачина, овозможува да се справи со сите лабави, меки и нерамни површини на патот. Има извонредна влечење во снег, кал и песок и нечистотија и моделот не ја губи својата влечење како само-чистење, со сртови на влечење и блокови на отворено рамо, чисти кал и снег од меѓусебните елементи. Гумата е способна да настапи добро и на и надвор од патот, благодарение на специјалниот дизајн на патеката на патот .. За време на возењето на патот, гумата нуди тивко и удобно возење. Моделот на шарите и одржуваниот контакт со патот го намалуваат бучавата на патот и шемата и вибрациите што се искусни во кабината на возилото. Штрајците ги канализираат воздушните бранови низ стапалото на гумата, без да им дозволат да стапат во контакт со елементите на шарите. Постојаниот контакт со патот внимателно ја следи површината на патот, спуштајќи ги вибрациите, додека конструкцијата Дупонт Кевлар го апсорбира преостанатиот шок на возење. Како резултат, гумата обезбедува пријатно искуство во возењето .. Гумата беше произведена со технологијата Дуравал на Гудјеар, што ги подобрува страничните allидови на гумите и ја зголемува неговата отпорност на пункција и има полиестерски кабел за тело што ја подобрува неговата јачина. Гумата е отпорна на сите случајни оштетувања, како што се чипс, пукање, кинење, пункции и абразии. Ова обезбедува побезбедно возење надвор од патот и ја прави гумата употреблива подолг временски период .. Големините на лесните камиони на сите теренски авантури Wrangler со Kevlar беа дополнително засилени за дополнителна сила, издржливост и влечење. Овие големини на моделот се карактеризираат со два слоја на Du Pont Kevlar во нивната конструкција, спирално завиткани околу двата челични ремени со високи затегнување. Ова обезбедува дополнителна јачина и издржливост за ракување со оптоварување без да се деформира формата на гумата. Овие гуми се исто така обележани со трите планински врвни и снегулки симбол што укажува дека можат лесно да се справат со најтешкото зимско време. Цело време влечење. Целата способност на теренот. Само-чистење дизајн на шарите. Вибрации бесплатно на патот возење. Оштетување отпорни на странични идови. Дополнителна издржливост за големини на лесни камиони.