Трговска марка уметност Верт Д'Ау Канвас уметност од Филип Саинте-Лауди
  • Ново

Трговска марка уметност Верт Д'Ау Канвас уметност од Филип Саинте-Лауди

DEN 768.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Подготвени за Hanghigh квалитетно достапно во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има фотографија од вода што тече низ карпите во планините. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.