Клиф Бар Енерџи Бар, Колекција за кафе, барови за појадок, Карамел Мекчиато, 9G протеински бар, КТ, 2. Оз
  • Ново

Клиф Бар Енерџи Бар, Колекција за кафе, барови за појадок, Карамел Мекчиато, 9G протеински бар, КТ, 2. Оз

DEN 101.92

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Изработени со одржливо извори, органски зрна кафе од Колумбија, нови енергетски шипки за собирање кафе Клиф се достапни во три заживувачки вкусови : ванила бадем лате, карамел макиато или темно чоколадо мока. И со кофеин во вредност од еспресо, овие барови за појадок се вкусен начин да го започнете утрото - или да го префрлите вашето попладне во голема брзина. Дури и кога кафулето е недостапно, сè уште можете да го вкусите одличниот вкус на клиф -бар и кафе кога и каде и да сакате. Богати, карамела од месарка и печено кафе се собираат со крцкави органски зрна кафеани со чоколадо и бели парчиња мока за вкус што ги буди вашите сетила-и вашите пупки за вкус . снимка од еспресо во секој бар : секој бар во нашето ново кафе Колекцијата содржи 65 мг кофеин од вистинско кафе. Ова е еквивалентно на снимка на еспресо, што го прави лесен и удобен начин за напојување со здрава, вкусна енергија. †. Исхрана за одржлива енергија® : CLIF Bar® е направена за да ве однесе. Нашите решетки се намерно направени за да ги испорачаат протеините, растителни влакна и јаглехидрати потребни за одржување на активни тела. Тоа е крајната енергетска закуска за гориво пред или за време на активност . Одржливо извори кафе : Инспирирани од омилени кафиња, сите три вкусни вкусови се направени со органски зрна кафе од Колумбија, извори во партнерство со одржливо hearvest®. Ние, исто така, донираме процент на нето приходи на светско истражување за кафе за борба против ефектите од климатските промени во синџирот на снабдување со кафе . здрави состојки : Одржувањето на вашата енергија никогаш не ја вкуси толку добро. Овие вкусни барови за појадок се направени со здрави не-ГМО состојки како ореви, крцкави органски зрна кафе и парчиња вистинско чоколадо . енергија во движење : Започнете го вашето утро со здрава, вкусна енергија, сите завиткани и подготвени да одат . † Референтна база на податоци USDA за 1 fl. Оз. на еспресо е 63 мг кофеин. †† Кофеинот може да се движи помеѓу 60-70 мг. Не се препорачува за бремени жени, деца под 18 години или луѓе чувствителни на кофеин.