Карат Т.В. Црно -бел дијамант 10kt бело злато отворено истурено прстен за ангажман
  • Ново

Карат Т.В. Црно -бел дијамант 10kt бело злато отворено истурено прстен за ангажман

DEN 12944.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој прстен за ангажирање на црно -белиот дијамант на Миабела, е совршен симбол на вашата loveубов кон неа. Изработено во светло бело злато, овој прстен има една фенси овална (7,4 x 5,1) и 28 кружни сјајни црни дијаманти и 42 кружни треперливи дијаманти (H-I, I3) кои се украсени на прстенот на овалот и вклучено Шанк во поставките за Prong и Pave. Засилен со висок полски финиш, овој прстен е вреден додаток на која било колекција накит. Овој прекрасен прстен за ангажман на отворено дијаманти, кој е сигурно ќе ја натера да блесне на нејзината свадба. Направено во 10kt бело злато. 1ct. Т.В. Црн и бел дијамант. Боја на дијаманти- H-I. Јасност на дијаманти : I3. Дијамантско сечење : круг. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсег : 2,3 мм. Прстен за ангажман со црно -бел дијамант. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.