Единствени поволни цени Еластична полиестерска трпезарија стол опфаќа сет од 6
  • Ново

Единствени поволни цени Еластична полиестерска трпезарија стол опфаќа сет од 6

DEN 2.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Единствени поволни цени Еластична полиестерска трпезарија за трпезарија опфаќа сет од 6 погодни за столчиња Големина : Задна висина на стол : 45 см - 60см /18 " - 24 " (приближно) Ширина на стол : 38 см - 48 см /15 " - 19 - 19 "(Приближно) должина на седиштето : 38cm - 48cm /15 " - 19 "(приближно.) Ширина на седиштето : 38cm - 48cm /15 " - 19 "(приближно) 10 дизајни се достапни. Материјал : Содржина на полиестерски пакет : 6 x трпезариско столче ги покрива уникатните поволни цени за трпезариите се изработени со супер истегната и мека ткаенина од полиестерски спандекс, отстранлив и лесен за миење, машина за миење и без брчки. Обвивките на столот можат совршено да одговараат на вашиот стол за јадење со зашиена еластична полите. Тие ќе го заштитат и спречат вашиот мебел од застоена и друга штета. Ова плетено столче за столици со ткаенини Spandex создава чист и модерен изглед за вашиот мебел, го надополнува секој стил на украсување. Широко користени лизгачки столчиња, бидејќи тие можат да се користат за хотел, свадбен банкет, стол за јадење, славење, декорација на забави, итн. Нота : Ве молиме измерете ја големината на сопственото столче и совпаѓајте со нашата референтна големина пред набавката. Земја на потеклото : Увезено. Дизајнирано да одговара на повеќето столчиња за јадење со висина на грбот 17 "-23". Еластичното шиење на полите Чувајте ги капаците на столот на место. Меки лизгачки столици со столче за ткаенини, отпорни на брчки. Заштитете ги вашите столчиња за јадење од излевање, дамки, абење и солза. Машинско миење одделно со ладна вода. Не бели, не железо . Земја на потекло : увезена.