Трговска марка ликовна уметност пејзаж платно уметност „Свети Палс во есен“ од Ари Рајнхард Тејлор
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност пејзаж платно уметност „Свети Палс во есен“ од Ари Рајнхард Тејлор

DEN 768.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Ари Рајнхард Тејлорсубјект : Пејзаж-апелатива : Куќа / Кантрипродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има црква во центарот на пејзажот. Ари сака да слика спомени од своето детство на фармата во 20 -тите и 30 -тите години на Западна Северна Каролина. Таа започна да се слика во 1950 -тите и е умешна во масла и акварел. Со текот на годините, таа насликала повеќе од 500 слики. Таа е познат уметник во областа на народната уметност. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, меуми и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Уметник : Ари Рајнхард Тејлор. Тема : Пејзаж. Стил : Куќа / земја. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. A. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црква во центарот на пејзажот. Ари сака да слика спомени од своето детство на фармата во 20 -тите и 30 -тите години на Западна Северна Каролина. Таа започна да се слика во 1950 -тите и е умешна во масла и акварел. Со текот на годините, таа насликала повеќе од 500 слики. Таа е познат уметник во областа на народната уметност. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, меуми и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.