Jewelersclub Танзанит прстен накит за раѓање - 0.
  • Ново

Jewelersclub Танзанит прстен накит за раѓање - 0.

DEN 2.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Живописно парче акцент што свети одвнатре. Направено со вистински танзанитски скапоцени камења, бели дијаманти и 0,925 Стерлинг сребро. За разлика од ефтино изработените прстени со скапоцени камења за жени кои излегуваат лажни, со досадни, рамни камења со рамнини, The Pweeters Club Tanzanite прстенот има оригинален 0,25 каратски танзанит камен, прекриен со вистински бели дијамантски кластери .. Изработена со грижа и стручна изработка и поставена во хипоалергичен, 0,925 Стерлинг сребрен опсег, овој прекрасен сино овален прстен е трајно направен со врвни материјали што го издвојуваат од останатите . Нашиот оригинален танзанитски прстен карактеристики : . - 0,25 Карат Танзанит скапоцен камен. - Кластери со бели дијаманти. - Хипоалергичен 0,925 Стерлинг сребрен опсег прстен (нула никел или олово). - Деликатен дизајн со трајно, долготрајно занаетчиство. Зачудувачки подарок за вашиот значаен друг, мама, сестри и најблиски! Нашите танзанит ringsвони за жени и ringsвони со родилни камења убаво ги комплиментираат сите тонови на кожата. Дајте им како роденденски подароци за мајка и подароци за жени во вашиот живот!. На Jewersers Club, ние сме горди да им понудиме на нашите клиенти ексклузивни, врвни квалитетни накит за накит на Танзанит по разумни цени. Ние ги занаетиме нашите уникатни прстени за жени со грижа, да ви дадеме апсолутен најдобар квалитет, уметност и изработка за стапката. Просечниот прстен на родител на Танзанит честопати излегува дека не е оригинален, со факс Танзанит камен кој изгледа досаден и рамен. Прстенот на Tanzanite Thenzanite има вистински 0,25 каратски танзанит скапоцен камен, пресечен во прекрасна овална и засилена со вистински бели дијаманти кластери од двете страни. Со хипоалергичен, светлечки 0,925 Стерлинг Сребрен сребро, живописно, живописно, сино сенка, ги комплиментира сите тонови на кожата . додека другите прстени од скапоцен камен се ефтино направени и лесно се наведнуваат и лесно се свиткуваат, нашиот танзанит камен прстен е квалитетен изработен за да трае. Иако е вулгарен и елегантен во дизајнот, овој танзанит и дијамантски прстен е ништо друго освен кревко, направено со долготрајно, издржливо 0,925 Стерлинг сребрен опсег и поставување. Ако имате какви било прашања во врска со големината на опсегот, ве молиме, посетете се до нас директно за да ви помогнеме да го пронајдете вашето совршено вклопување . живописен, зачудувачки подарок што секогаш ќе го негува. Без разлика дали го надавате овој прстен на скапоцен камен на вашата мајка на Денот на мајката, вашиот значаен друг како специјално изненадување или ветувачки прстен, или пријател или сакана личност како прослава на нивниот уникатен родител, примателот ќе го обожава облечената на оваа 0,25 каратна искра на нејзината рака.