Трговска марка ликовна уметност „Мали ангели“ платно уметност од Мишел Кембел
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Мали ангели“ платно уметност од Мишел Кембел

DEN 0.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Мишел КембелСубјект : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мишел Кембел „Мали ангели“ платно уметност.