Трговска марка ликовна уметност „Шише зелено Брисел Грифон“ платно уметност од Догарт
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Шише зелено Брисел Грифон“ платно уметност од Догарт

DEN 1530.08

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Dawgart Subject : Animals Style : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има живописно и шарено поп-уметничко парче од Брисел Грифон. Истакнати бои : Светло сина, црвена, сина, задебеница, тиркизна Алисија Ваној Повик работи на Даугарт од 2003 година.? Тогаш таа беше самоук уметник кој живееше во Гилберт, Аризона. ? Оттогаш, таа се здоби со една деценија искуство со сликарство и диплома за ликовни уметности од универзитетот во Јута долина, каде што дипломираше со почести. ? Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. живописно и разнобојно поп -уметнички дел од Брисел Грифон.