SensorCam II 1080p Full HD Pan & Tilt Wi-Fi Security System & AHSS Поврзете го сензорот за прозорец на вратата на вратата
  • Ново

SensorCam II 1080p Full HD Pan & Tilt Wi-Fi Security System & AHSS Поврзете го сензорот за прозорец на вратата

DEN 735.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој безбедносен пакет од АЛЦ вклучува 2 системи Sensor Cam! Секој Sensor CAM II 1080 P Full HD тава и Silt Wi-Fi Security System е дизајниран за лесно и способно да го заштити вашиот дом. Кога се отвораат 1 од 2 вклучени сензори за прозорец/врата, камерата се свртува кон неа, ја активира вградената сирена од 85 d B, снима снимки до картичката на одборот Micro SD и испраќа известување за притисок. Аудио со 2 насоки дури ви овозможува да слушате и комуницирате преку вградениот звучник и микрофон, давајќи му на овој систем додадена разноврсност. Секој систем може да спари до 6 сензори (продадени одделно). Овој безбедносен пакет исто така вклучува 2 сензори за додавање на врата/прозорец. Тие се лесни за инсталирање. Само прикачете го уредот за кора и стап на која било врата или прозорец и неговата рамка. Кога системот е вооружен, сензорот со 2 парчиња предизвикува предупредување во случај на прекршување. Овој специјален комплет, во суштина, обезбедува 3 сензори за прозорец/врата по систем - и повеќе мир на умот. Комплетот вклучува : . ALC AWF33-S2 Sensor Cam II 1080p Full HD Pan & Tilt Wi-Fi Security System & 2 пакет AHSS11 Поврзете го сензорот за додавање на врата/прозорец. 1080p целосна видео резолуција за видео со квалитет на HD. Контрола на далечинска тава и навалување со апликација ALC Shaythdd на паметен телефон или таблет. Екстремно гласна сирена. Сензори на врата/прозорец (вклучени 2, поддржува до 6). Далечинско следење во кое било време, каде било. Предупредувања за е -пошта и известувања за притискање на паметен телефон или таблет. Софтвер за откривање на движење. 8 GB Micro SD картичка (може да се прошири на 64 GB). Автоматски ги пренесува снимките на Google Drive или Dropbox. 35 -та ноќна визија. Двонасочен аудио. Инфрацрвен сечен филтер и LED диоди. Вклучува безбедносна камера, 2 сензори за врата/прозорец, 8 GB micro SD картичка, адаптер за напојување со струја, кабли за продолжување на напојувањето, водич за брзо стартување, пакт за завртки, хардвер за монтирање на сензорите, монтирање на wallидови и антена. 2 Сензор за додавање на пакувања за AHS612 & AHS616. Лесна инсталација со лушпа-&-стап 2-парче сензор. Безжична поврзаност со центар. Вклучува батерии.