Секогаш дискретни влошки за инконтиненција за жени, умерена апсорпција, КТ
  • Ново

Секогаш дискретни влошки за инконтиненција за жени, умерена апсорпција, КТ

DEN 360.64

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Барате неверојатно силна заштита од истекување на мочниот меур што едвај се забележува под облеката? Искусете неверојатно истекување на мочниот меур и постпартална заштита во изненадувачки тенка и дискретна подлога за инконтиненција. Секогаш дискретните влошки за инконтиненција за жените обезбедуваат удобност што ви е потребна со 100% заштита без протекување што ја заслужувате. Благодарение на уникатното апсорбирање на јадрото што ја одржува вашата кожа сува со апсорбирање на протекување на мочниот меур во секунди, ќе можете да останете удобни и да се чувствувате свежо со часови. Прошетајте со подготвеност и доверба, знаејќи два слоја на Rapiddry, формираат зголемена зона за заштита во центарот на подлогата која има до 5x просечно истекување, давајќи ви дополнителна заштита за контрола на мочниот меур каде што ви е најпотребно. Истекувачите на протекување помагаат да се задржи влажноста подалеку од страните и да се спречат истекувањето на рабовите каде што имаат тенденција да се појават неочекувани протекувања, додека лесно миризливата технологија на миризба ги неутрализира мирисите веднаш и континуирано. Не дозволувајте протекувањето на мочниот меур да влезе во вашиот ден. Едноставно пронајдете ја вистинската големина со секогаш дискретната табела My Fit и добијте ги контролните влошки за мочниот меур за жени со заштита од кои може да зависите. Инконтиненциските облоги, влошките за протекување на мочниот меур за жени, максипи и пантолони се FSA и HSA ги исполнуваат условите. Секогаш дискретни влошки за инконтиненција се достапни на големо за дополнителна погодност. Абсорбента Rapid Dry Core држи до 5x просечно истекување за заштита на протекување на мочниот меур. Тенки, флексибилни контролни влошки за мочниот меур контура на вашата природна форма за дискретно, едвај забележливо вклопување. Истекувачите на протекување помагаат да се задржи влажноста подалеку од рабовите. Ексклузивната технологија на Одорлок ги неутрализира мирисите од инконтиненција веднаш и постојано. Пронајдете ја вистинската големина на подлогата за вас користејќи ја секогаш дискретната табела за големина на My Fit. Влошките за истекување на постпарталниот и мочниот меур достапни на големо за дополнителна погодност и заштита што ја заслужувате. Инконтиненциските влошки и панталоните за жени се FSA и HSA ги исполнуваат условите.