Трговска марка уметност Скандинавија и Русија крстарења Canvas wallидна уметност од Сигмунд фон Куходолски
  • Ново

Трговска марка уметност Скандинавија и Русија крстарења Canvas wallидна уметност од Сигмунд фон Куходолски

DEN 3.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има постер за рекламирање за крстарења на Скандинавија и Русија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.