Van Zyverden Gladiolus mi Dormant цветна сијалица делумно сонце; 3-6 часа мулти-боја
  • Ново

Van Zyverden Gladiolus mi Dormant цветна сијалица делумно сонце; 3-6 часа мулти-боја

DEN 0.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Gladiolus Mix создава неверојатен летен приказ на светли, смели обоени стебленца на цути слични на орхидеи! Гладиолус се совршени цветни светилки за прекрасни, долготрајни исечени цвеќиња за летни букети и аранжмани! Засади Gladiolus во пролетта по целата опасност од мраз помина на полно сонце за делумно засенчена локација во плодна, влажна, но добро одводлива почва. Растителни светилки во групи од 10 или повеќе. Подготовка на почвата : Идеалната почва е порозна и добро се исцеди и сепак има доволно вода за корените. За да засади : ископа дупка 4-6 "длабоко во добро исцедена, делумно сончева локација која добива најмалку 4 часа директно сонце на ден. Ставете ги светилките Gladio Lus во дупка и простор 4-6 ". Покријте со почва. Граници. Исечете цвет. Целосно сонце. Цути лето. Делумно сонце; 3-6 часа. Годишно. Цветните светилки обезбедуваат убави бои за вашиот пејзаж цело лето! Гладиолус се совршени цветни светилки за прекрасни, долготрајни исечени цвеќиња за летни букети и аранжмани! Оваа мешавина на Gladiolus создава неверојатен летен приказ на светли, смели обоени стебленца на цути слични на орхидеи! Засади Гладиолус во пролетта по целата опасност од мраз помина во полно сонце за делумно засенчена локација во плодна, влажна, но добро исцедена почва. Засади во длабокиот југ јануари до јуни, во средните држави февруари и во северниот март до јуни. Растителни светилки во групи од 10 или повеќе. Подготовка на почвата : Идеалната почва е порозна и добро се исцеди и сепак има доволно вода за корените. Ако вашата почва е тешка глина и се исцеди полека, или многу песочна и не држи вода, додадете органски измени на почвата (тресет мов или кора од земја). Распоредете 3-4 "слој на амандман на почвата, додадете ѓубриво и вметнете заедно во почвата до длабочина од 10". Да засади : ископа дупка 4-6 "длабоко во добро исцедена, делумно сончева локација која добива најмалку 4 часа директно сонце на ден. Ставете ги светилките Гладиолус во дупката и просторот 4-6". Покријте со почва. По садењето, оплодувајте ретко на врвот на земјата со каква било добра растителна храна. Повторлива апликација треба да се направи во текот на летото. Вода темелно при садење. Додека активно расте, водата често и темелно, така што водата ќе ги достигне корените. Прекријте да ја задржите почвата ладна и да спречите да се исушат корените. Гладиолус мора да биде затегнат ако се засади во ветровити области. По цветањето, оставете ги светилките да растат додека растенијата не се претворат во кафеава боја или до опасноста од мраз. Копајте ги светилките, темелно исушете, чистете го и чувајте на ладно, суво место на 40-50âºF. Повторете го процесот на садење во пролет!.