Gerber Baby & Toddler Boys Долги ракави кошула и панталони со џогер, 2-парчиња
  • Ново

Gerber Baby & Toddler Boys Долги ракави кошула и панталони со џогер, 2-парчиња

DEN 2.67

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Нашите комплети со 2 парчиња џогер се совршена облека за време на игра! Секое момче од момче или момче од дете е направено со мек памук, дише и нежна ткаенина која е совршена за новороденчиња, постари бебиња и мали деца. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс за да не мора да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Нашите теми за долги ракави имаат удобни вратови на екипажот и ткаенина од памучна маичка. Тие исто така имаат симпатични предни џебови со уметност за печатење на екран. Секој пар панталони со џогер има нежна еластична лента за половината за целодневна удобност и лесно вклучување и исклучување. Тие исто така се одликуваат со стилски влечење на факс. Овие комплети со 2 парчиња прават прекрасни подароци за туш за бебиња. Спарете ги со нашите координативни брендови за брендови, комплети на облеки и многу повеќе. Секое парче во овој сет е машина што може да се пее и машината што може да се исуши во ваша погодност. Овој сет на облека вклучува еден мета со долг ракав и еден пар панталони. Стандард 100 од OEKO-Tex #1709050 Centexbel www.oeko- /Standard100 вклучува една кошула со долг ракав и еден пар панталони. Панталоните со џогер имаат нежна еластична лента за половината за целодневна удобност и лесно вклучување / исклучување. Симпатична и случајна, совршена за време на игра, излегување или лежење низ куќата. Златната кошула се одликува со предниот џеб со печатење на екранот и печатење на диносаурус уметност и морнарица. Цврсти панталони на морнарицата. Прави одличен подарок за туширање за бебиња. Спарете го со нашите координативни брендови за брендови, бебешки панталони и повеќе. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #1709050 Centexbel www.oeko- /Standard100. Машинско миење / сушење суво.