Зачини на Гоја Коријандер и Анато - Сазон Кулантро и Ахиот
  • Ново

Зачини на Гоја Коријандер и Анато - Сазон Кулантро и Ахиот

DEN 111.36

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Сазон Гоја е зачинет составен од зачини од коријандер, лук, ким и анато, сите во еден пакет со фолија за да им дадат на вашите јадења со храна поголем вкус. Дава храна возбудлива боја за да оди заедно со вкусниот вкус. Овој зачинет вкус прекрасен и е разноврсен! Користете го на вашето месо, живина, садови за тестенини, ориз, грав, чорби, супи и многу повеќе! Откако вие и вашите најблиски вкус на сад со Сазон Гоја, ќе се прашувате зошто сте чекале до сега да го користите! Не оставајте ги вашите влезови да исчезнат; Започнете да го користите Сазон Гоја со Коријандер и Анато. Ageregar un paquetito de sazã³n goya harã¡ que tu receta sea mã¡s deliciosa al instante, con los apetitosos sabores de cilantro, ajo, comino y el vibrante color del achiote.agregar un paqutito de sazón goyh harã¡ que tu tu mã¡ s deliciosa al Instante, con los apetitosos sabores de cilantro, ajo, comino y el vibrante Color del Achiote.