Филтер за воздух за супер технолошки мотор, филтер за замена за Nissan Fits Select: 2014- Nissan Rogue, 2017- Nissan Rogue Sport
  • Ново

Филтер за воздух за супер технолошки мотор, филтер за замена за Nissan Fits Select: 2014- Nissan Rogue, 2017-

DEN 1.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Филтрите за воздух на моторот се важен дел од вашето возило, заштитувајќи го моторот од нечистотија и остатоци и го испорачуваат чистиот воздух што му треба за да работи со максимални перформанси. Филтрите за супер технологија за воздух се тестираат по ISO 5011 Меѓународни процедури за тестирање за да ги исполнат или надминат барањата за филтрирање на вашето возило. Нашата иновативна технологија и производство даваат супер технолошки филтри за воздух за супериорни перформанси и карактеристики. Одењето премногу долго без да го замените филтерот за воздух на моторот на вашиот автомобил може да предизвика проблеми како што се намалено забрзување и перформанси. Грижете се за вашиот автомобил со замена на филтерот за воздух од Super Tech. Лесно е да се отстрани и замени за неколку минути, за некое едноставно одржување на само-автомобил. Филтерот за воздух на моторот Super Tech 2775 за Nissan возила е загарантирано да се вклопи и да го одржува вашиот дишење на моторот чист воздух до 3 години или 30,000 милји. Висока ефикасност и високи стапки на проток на воздух. Медиуми за филтрирање импрегнирани од смола за висока ефикасност. Високи стапки на проток на воздух и потврдени површини за запечатување. Оптимизиран капацитет за задржување на загадувачи. Температура тестирана од екстремно -40 ° ладно време до 250 ° F под услови на аспиратор. Документирано тестирање на поле за долг живот. Филтри е воздухот преку вашиот мотор до 3 години или 30.000 милји. Филтер за воздух за замена на моторот за : Nissan Rogue (2014-17). Еквивалентна големина на филтерот на : Fram CA11858, K&N 33-5016, STP SA11858. Вистинска големина на филтерот : 9,89 x 6,80 инчи. Одговара Изберете : 2014-2020 Nissan Rogue 4 CYL 2,5 L 2017-2022 Nissan Rogue Sport 4 Cyl 2 L и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.