Седиштето за новороденчиња од Brita B-Safe LBS, гулаб
  • Ново

Седиштето за новороденчиња од Brita B-Safe LBS, гулаб

DEN 0.67

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Седиштето за новороденчиња Б-безбеден 35 помага да се чува бебето безбедно, почнувајќи од првото возење дома. Целосната заштита на телото ја опкружува главата, вратот и торзото на вашето бебе. Кружна зона и челична рамка со голема јачина ви даваат мир на умот додека сте на чекор. Safe Center Latch го олеснува обезбедувањето и затегнување на основата во вашето возило. Корицата е отстранлив за лесно чистење, а ергономската рачка е удобна за носење. Движењето од автомобил-до-стилови е брзо и лесно кога ќе го спарите ова седиште со кој било шетач на Britax за да создадете совршен систем за патувања. Целосна заштита на телото : Школка што апсорбира енергија ги опкружува главата, вратот и торзото. Safecell Technology делува како зона на трошка, апсорбирајќи ја енергијата на несреќата за да помогне да се задржи подалеку од вашето малечко. Челичната рамка со висока јачина ја зајакнува основата на седиштето на автомобилот за да помогне да се стабилизира. Инсталацијата на Safe Center Latch го олеснува обезбедувањето и затегнување на основата. Конекторите за заклучување со брзо притискање се заклучуваат на место со клик и лесно се ослободуваат со притискање на копче. Останете, меките влошки за удобност го спречуваат вратот на вашето дете да не трие против прицврстувачот. Вградените заклучувања обезбедуваат инсталација на безбедносен ремен на возилото со минимален напор. Индикаторите за пролетно со помош на пролет и двојно ниво ви помагаат да го пронајдете најдобриот агол на инсталација за вашето возило. Отстранлива перница за новороденчиња му дава поддршка на новороденчето кога се под 11 фунти. Ергономската рачка е пријатна за носење со рака или подлактица. Екстра-големи крошна го штити вашето малечко од сонце и дожд. Контурираната обвивка заштедува простор во вашето возило и го минимизира движењето од една до друга. Кликнете и Go Компатибилноста на шетачот ви овозможува да го спарите седиштето на автомобилот со кој било шетач на Britax. Копчето со лесно ослободување ви помага брзо да ги олабавите лентите.