Трговска марка ликовна уметност „автомобил 6“ платно уметност од Фенер Прес
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „автомобил 6“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 1.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Lantern Press Subject : Transport Style : Modern & Modernural Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има автомобил во центарот на логото во кое се вели дека „ akејк jалопија “. ГИКЕЛЕ (ЈЕЕ-КЛЕЈ) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Автомобил 6“ платно уметност.