50W на отворено LED светло за поплавување 150W скриени сијалички еквивалентни пастата од папочна светлина, безбедносно светло за пејзаж, зграда, стадион, акцент, осветл?
  • Ново

50W на отворено LED светло за поплавување 150W скриени сијалички еквивалентни пастата од папочна светлина,

DEN 3.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Torckstar 50 W на отворено LED светло за поплавување 150 W скриени сијалички еквивалентни LED -светлосни светла, безбедносно светло за пејзаж, зграда, стадион, акцент, осветлување на општо подрачје, 6000k дневна светлина 70% помалку користена енергија, само 50 W доведе до замена на сијалицата од 200 W, обезбедување на 6000k дневна светлина широка светлина широка светлина широк светлина Алуминиумско куќиште од алуминиумско светло од поплавување и фина топлинска мијалник, подобра дисипација на топлина за понатамошно проширување на водоотпорен живот на ламби IP66 за водоотпорен водоотпорен за употреба на отворено, совршен избор за уредување, стадион, градење осветлување од 30.000 часови ламба живот, 10 пати подолг од традиционалните халогени и метални халидни светилки , нема почеста замена на сијалицата Трајната конструкција, куќиштето на алуминиум, заедно со безбедносни стаклени леќи, големо влијание и отпорна на корозија нова пристигнато светло за поплавување со висока моќност, кој има LED чип на LED како извор на светлина, алуминиумско куќиште и финат топлински мијалник, е нов избор за општ и? Осветлување на пејзажот во домаќинства, училишни и комерцијални објекти. Тој е дизајниран да ги замени застарените светилки за HPS и HID. Со технологијата за заштеда на енергија на ЛЕР, троши само 50 вати електрична енергија додека обезбедува? Еквивалентно излез на светлина на стандардниот метал халид од 150 W на дневна светлина од 6000k, резултира со заштеда до 70% во сметката за електрична енергија. Светлината е конструирана со алуминиумско куќиште од алуминиум и безбедносно стакло за да издржи на влијанието, корозијата и различните временски услови во апликациите на отворено. Финансиран мијалник за топлина гарантирана за поефикасно да ја насочува топлината за да ја одржи целата ламба. Спецификација : Влезен напон : 85-265 V? Wattage : 50 W? Водоотпорен ресител : IP66? Агол на зрак : 120 степени? Лумен : 4300lm? Температура на бојата : 6000k? Животен век : 30.000 часови? Материјал за тело на ламби : алуминиум што умира? Работна температура : - 40 до + 45 Целзиусови? Димензија на производот : 11.1inch (H)*8.7inch (W)*4.5inch (H) Известување Прочитајте ги сите овие упатства пред да го користите овој производ? Овие рефлектори доаѓаат со лабава жица (кафеава - жива; сина - неутрална, жолта/зелена - земја). 150 W скриени сијалички еквивалент. Чип LED LED. Куќиште за алуминиум од одделение на авиони. IP66 оценет водоотпорен за употреба на отворено. 70% помалку користена енергија.