Трговска марка ликовна уметност „Калифорнија Loveубов 1“ платно уметност од апстрактни графити
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Калифорнија Loveубов 1“ платно уметност од апстрактни графити

DEN 639.68

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Апстрактна графитисубјект : Figutativestyle : Bold & Eclectic Modern Product Type : Gallery-завиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има шарена матрица на жена со "Калифорнија " повторено насекаде околу себе. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстрактни графити 'Калифорнија loveубов 1' платно уметност.