Трговска марка ликовна уметност „Fiesta Freddie“ Canvas Art by Dawgart
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Fiesta Freddie“ Canvas Art by Dawgart

DEN 2.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Dawgart Subject : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има живописно и разнобојно поп-уметничко парче од жолта лабораторија. Истакнати бои : сина, црна, портокалова, жолта, тен, розова Алисија Ваној Повик работи на Даугарт уште од 2003 година. Тогаш таа беше самоук уметник кој живееше во Гилберт, Аризона. Оттогаш, таа се здоби со деценија искуство со сликарство и диплома за ликовни уметности од универзитетот во Јута долина, каде што дипломираше со почести. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. живописно и разнобојно поп -уметничко парче од жолта лабораторија.