Apple iPhone XS 64 GB целосно отклучен - Space Grey + Заштитник на екранот со течноста
  • Ново

Apple iPhone XS 64 GB целосно отклучен - Space Grey + Заштитник на екранот со течноста

DEN 1.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Супер мрежница. Во голема и поголема. Дизајнот на целиот екран ви дава големо, убаво платно за сè што сакате да правите. Опсежен OLED. OLED панелите во i Phone XS овозможуваат HDR дисплеј со најдобрата точност во бојата во индустријата, вистинските црнци и извонредна осветленост и контраст. Тие се најострите дисплеи, со најголема густина на пиксели, на кој било уред на Apple. Ново ниво на отпорност на вода. Најтрајното стакло во паметен телефон, запечатено и прецизно опремено со хируршки опсег од не'рѓосувачки челик, помага во создавање на повеќе куќиште отпорен на вода-до 2 метри за 30 минути. i Phone XS дури и се спротивставува на излевање од кафе, чај, сода и многу повеќе. Целосно ново ниво на интелигенција. A12 Bionic, со нашиот нервен мотор од следната генерација, дава неверојатни перформанси. Тој користи машинско учење во реално време за да го трансформира начинот на кој доживувате фотографии, игри, зголемена реалност и многу повеќе. Сензори, процесори, алгоритми и вие. Иновативен систем со двојна камера ги интегрира интернет провајдерот, нервниот мотор и напредните алгоритми за отклучување на нови креативни можности и да ви помогне да снимите неверојатни фотографии. Сликата е трилион операции. Системот со двојна камера на i Phone XS ја користи невидената моќност на нервниот мотор и неговата способност да изврши пет трилиони операции во секунда. Заедно со интернет провајдерот дизајниран од Apple, работи како најбрзиот асистент на светот на фотографот за да ви помогне да ги претворите вашите слики во Show Stoppers. Безбедноста е едноставна. ID на лицето го реинвентира начинот на кој ние се отклучуваме, најавуваме и плаќаме. Некои од нашите најсофистицирани технологии - системот за фотоапарати Truedepth, безбедна енклава и нервниот мотор - ја прават најбезбедната автентикација на лицето досега во паметен телефон. Па дури и побрз и полесен за употреба. 5,8-инчен супер AMOLED капацитивен екран на допир, 1125 x 2436 пиксели. i OS, Apple A12 Bionic, Hexa-Core, Apple GPU (4-јадрен графики). Двојни 12 MP (f/1,8, 28mm, OIS) & 12 MP (f/2.4, 52mm, 2x оптички зум) камери со четворка предводена од двојна тон и 7 MP предна камера со f/2.2, 32mm. Внатрешна меморија : 64 GB, 4 GB RAM меморија. IP68 Отпорен на прашина/вода (до 2м за 30 мин), стакло отпорен на гребење, олеофобична обвивка. Димензии : 5,65 x 2,79 x 0,30 инчи, тежина : 6,24 мл. Вклучено со телефон - Теченнноно заштитени заштитник на екранот.