Крафт Оригинална макарони и сирење лесна микробранова вечера со тестенини од цело зрно, КТ пакет, чаши од Оз
  • Ново

Крафт Оригинална макарони и сирење лесна микробранова вечера со тестенини од цело зрно, КТ пакет, чаши од

DEN 78.72

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Kraft Easy Mac Mac Macaroni и Cheese е лесна вечера што е подготвена за 3-1/2 минути. Направено со цело зрно, децата и возрасните го сакаат богатиот вкус и кремаста текстура на макарони тестенини со лукава добрина. Овие лесни чаши од макарони и сирење вклучуваат тестенини од цело зрно и оригинална мешавина од сос од сирење, така што имате сè што ви треба за да направите брза и вкусна вечера. Со 11 грама цели зрна по порција и без вештачки вкусови, конзерванси или бои, целото зрно макарони и сирење е секогаш одлична вечера за храна во студентски дом или вечера за деца. Подготвување чаша микробранова макарони и сирење е ветер. Само додадете вода до линијата, микробранова печка 3-1/2 минути и промешајте во мешавината сос од сирење. Овој ракав вклучува четири чаши од 2 унци, а една чаша прави единечна порција. Сега можете да ги имате вашите Крафт макарони и сирење и да ги јадете исто така. Четири 2 мл. Чаши од Kraft Easy Mac Mac Macaroni и Cheese. Kraft Easy Mac Mac Macaroni и Cheese е лесна вечера што е подготвена за 3-1/2 минути. Брзи чаши од макарони и сирење вклучуваат мекарини од макарони и оригинална мешавина од сос од сирење со вкус. Содржи 11 грама цели зрна по порција и без вештачки вкусови, конзерванси или бои. Лесниот макарони и сирењето се микробранови за погодност. Макарони и сирење се совршени за класичен семеен оброк. Макарони тестенини и подготвена мешавина од сос од сирење се индивидуално запечатени за трајна свежина.