Анолон SmartStack Хард-анодизиран тавче за индукција на нестеки, црно
  • Ново

Анолон SmartStack Хард-анодизиран тавче за индукција на нестеки, црно

DEN 0.67

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ставете го вашиот сад за готвење и зачувајте го просторот за кабинетот со Anolon Smart Stack тврдо-анодизирана тава од 8,5 инчи. Оваа великодушно големина тава ги надополнува другите предмети во колекцијата Smart Stack за да ви ги даде сите парчиња што ви се потребни во само два кратки магацини под 13-инчи за да заштедите 62% повеќе простор за складирање. Патентираните рачки за блокирање ги одржуваат тавите суспендирани за да ја заштитат површината што не се наоѓа, и сите парчиња магацини за да ви помогнат да останете организирани. Трајната тврда анодизирана алуминиумска конструкција се загрева брзо и рамномерно за да се избегнат жариштата, а системот на Infinity Slide ™ обезбедува оптимална изведба на нестепење што трае 16x подолго од традиционалниот прибор за готвење што не се наоѓаат и 80x подолги од типичните керамички прибор за готвење. Лесното чистење на нечистотија внатре и надвор помага да се одржи вашиот сад за готвење да изгледа понова, подолго. Машината за миење садови безбедна за брзо расчистување и безбедна рерна до 400 ° F, приклучокот за готвење Anolon Smart Stack има база од не'рѓосувачки челик со целосна капа, која спречува искривување и е погодна за сите петоти, вклучително и индукција. Зачувајте го просторот на кабинетот без да жртвувате издржливост и перформанси со иновативниот Anolon Smart Stack Хард-анодизиран тавче од 8,5 инчи. Заштеда на простор : Нечиста тава се комбинира со други артикли во колекцијата Smart Stack за да се складира паметно за 62 проценти повеќе простор за складирање. Оптимални перформанси на нестепење : Засилен со сафир, метални-истензил безбеден слајд (ТМ) не-стилот трае 16x подолго од традиционалниот не-стисок и 80х подолго од типичниот керамички прибор за готвење. Издржлива конструкција : Вградена до последна тврда анодизирана алуминиумска конструкција се загрева брзо и рамномерно за да се спречат жариштата што можат да изгорат храна. Лесно чистење : Подобрениот, безбеден машина за миење садови внатре и надвор обезбедува без напор испуштање на храна и удобно расчистување. Удобно : Рачка со двоци од не'рѓосувачки челик со силиконски држачи за самоуверено ракување од шпорет до рерна. Безбедна рерна : Безбедна рерна до 400 степени F и погодна за сите Стопопи, вклучително и индукција.