Трговска марка ликовна уметност „Венера и Адонис“ платно уметност од Питер Пол Рубенс
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Венера и Адонис“ платно уметност од Питер Пол Рубенс

DEN 242.72

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Питер Пол Рубенссубјект : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има двојка гледајќи едни на други во центарот на рамката.giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на производство на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Венера и Адонис“ платно уметност од Питер Пол Рубенс.