Трговска марка ликовна уметност „патот дома“ платно уметност од Даг Каванах
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „патот дома“ платно уметност од Даг Каванах

DEN 768.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Даг Каванахсубјект : Пејзаж-аперестил : Природно модерен проитивен Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дрво во далечина со патека во центарот на рамката. Јас сум трагач на минливи моменти. Мојата потрага е да го фатам моментот кога таа совршена светлина ќе бакнува предмет за да создаде момент во време на визуелна хармонија. Моите фотографии се личен израз на емоции кои доаѓаат од наоѓање убавина во нашето секојдневно опкружување. Мојата незаситена желба да го снимам природниот раскош на светот околу нас, ме тера да ми го предадам времето и страста на фотографијата. Даг Каванах „патот дома“ платно уметност.