КТ перница го исече прстенот на топаз во среброто на среброто
  • Ново

КТ перница го исече прстенот на топаз во среброто на среброто

DEN 3.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Означете ги вашите дамички раце со овој остварлив прстен од Ораво. Внимателно изработен од Стерлинг Сребрена, овој прстен е милостиво акцентиран со кубни камења цирконија и централен швајцарски сина топаз за етеричен, зимски изглед. Главен камен : природен швајцарски сина топаз; 1 карати, сечење перница, 6 x 6 mm; Сина боја со јасност SI1-SI2. Акцент камен : кубна цирконија; 0,96 карати, тркалезна брилијантна форма, 1 x 1 mm; Бела боја со јасност VS1-VS2. Метал : .925 Стерлинг сребро со печат од 925, 5,9 грама. Големина : Прстенот е достапен во големини 5 до 9. Вклучува кутија за подароци за потпис, совршена за специјални прилики. Месец на родилството : декември.