Трговска марка ликовна уметност „Франција планини 3“ платно уметност од Мекиј Дучински
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Франција планини 3“ платно уметност од Мекиј Дучински

DEN 0.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Maciej Duczynskisubject : Panderscapestyle : Природно модерен производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бели планини под облачно небо. Истакнати бои : сива, бела, црна, кафеава Мекиј Душински е можеби најпознатата од сите полски пејзажи и фотографите за патувања, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја открил својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на Гикле (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мекиј Душински е можеби најпознат од сите полски пејзажи и фотографи, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја открил својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на - црно -белите планини под облачно небо.