Вкупно безжичен Samsung Core Prime S820L, 8 GB црна - припејд паметен телефон
  • Ново

Вкупно безжичен Samsung Core Prime S820L, 8 GB црна - припејд паметен телефон

DEN 2.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Да, името звучи како да е директно од научен филм. Како што се испоставува, и самиот телефон може да биде. Одликувајќи се со едноставен и елегантен дизајн и моќен квад-јадрен процесор од 1,2 GHz, Prime Galaxy Core ви овозможува да мултитаскар брзо и ефикасно, без разлика дали сурфате на Интернет, навигација низ градот или го разгледувате Google Play Store. Со брилијантен екран на допир на допир со резолуција од 480 x 800, предна и задна камера и до 12 часа траење на батеријата, Galaxy Core Prime е денешен припејд паметен телефон кој се чувствува како да припаѓа во следната генерација. Вкупно безжичен Samsung Core Prime S820 L LTE припејд паметен телефон : 4 G LTE. Android 4.4 (Kitkat) OS. Процесор на квад-јадрен процесор од 1.2 GHz. 5 MP камера/предниот дел од 2 MP. Рекордер за камера/видео. Wi Fi способен. Bluetooth 4.0 безжична технологија. Пристап до над 1.000.000 апликации и повеќе на Google Play. Поддржува мемориска картичка Micro SD до 64 GB (не е вклучена). Време на разговор за батерија : до 22 часа. Време на подготвеност : до 14 дена. Внатрешна меморија до 8 GB (само уред). MP3 плеер. Оценка за компатибилен со слушно помагало (HAC) : M3/T4.