Трговска марка ликовна уметност „Одмор на фармата IV Среќен Божиќ“ платно уметност од Ен Таволети
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Одмор на фармата IV Среќен Божиќ“ платно уметност од Ен Таволети

DEN 1071.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Ен Таволетисјубјект : Сезонал Стил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира фразата "Имајте многу среќен Божиќ " напишано над илустрацијата за снежна штала. Истакнати бои : бела, сива, црвена, розова, тен, зелена, кафеава за Ана Таволети, цртање и сликање отсекогаш биле нејзини страсти. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители на уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Johnон Сингер Сарџент и Рене Груау. Ен го добила својот соработник за модна илустрација од Модниот институт за технологија во Newујорк. Нејзиниот стил на илустрација варира многу од уредничката мода до народната уметност. Таа работи во најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, пенкало и мастило, обоен молив и акварели. Во своето слободно време, Ана ужива во украсувањето, градинарството и да поминува време со сопругот, графички дизајнер и двајца синови тинејџери. Ен ја прави својата куќа во предградие на Питсбург, ПА. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. За Ен Таволети, цртањето и сликањето отсекогаш биле нејзини страсти. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители на уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Johnон Сингер Сарџент и Рене Груау. Ен го добила својот соработник за модна илустрација од Модниот институт за технологија во Newујорк. Нејзиниот стил на илустрација варира многу од уредничката мода до народната уметност. Таа работи во најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, пенкало и мастило, обоен молив и акварели. Во своето слободно време, Ана ужива во украсувањето, градинарството и да поминува време со сопругот, графички дизајнер и двајца синови тинејџери. Ен ја прави својата куќа во предградие на Питсбург, ПА. - Изразот „има многу среќен Божиќ“ напишана над илустрацијата на снежната штала.