Трговска марка ликовна уметност „Куќа на платното уметност на Пере Лакрокс“ од Пол Цезан
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Куќа на платното уметност на Пере Лакрокс“ од Пол Цезан

DEN 2601.60

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Пол Цезаненјубјект : Пејзаж-апелатива : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има беж зграда под зелени лисја. Пол Сезан беше француски уметник и пост-импресионистички сликар чие дело ги постави темелите на преминот од зачнувањето на 19-тиот век за уметнички настој во нов и радикално различен свет на уметноста во 20 век. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Беж зграда под зелени лисја.