Современи моменти од гербер девојче трепет ракав газа ромпер, големини 0 3м-24м
  • Ново

Современи моменти од гербер девојче трепет ракав газа ромпер, големини 0 3м-24м

DEN 288.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Секој римпер со долги нозе е направен со мека памучна газа, нежна и удобна ткаенина која е совршена за новороденчиња, бебиња и мали деца. Ние користиме Стандард 100 според ОЕКО-Текс сертификација на производи тестирани во независна лабораторија против список со повеќе од 400 штетни материи, вклучително и PFA. Овој ромпер беше дизајниран со карактеристики што го одржуваат вашиот живот лесен. Дајте ја оваа облека за бебиња како внимателен и практичен подарок за туш за бебиња. Овој пакет вклучува еден ромпер без ракави со ракави за треперење и цврста тост на орев. Современи моменти од гербер девојче трепет ракав газ ромпер, големини 0/3m-24m. Вклучува еден ромпер без ракави без ракави. Се одликува со прекрасна, мека газа ткаенина што е нежна на кожата на вашето малечко. Romper без ракави со ракави на ракави и цврста тостена орев кафеава боја. Ракави без ракави ракави, пукање на врвот на ромпер и на глуждот. Совршено да се меша и да се совпадне со нашите координативни бебиња, чорапи и ленти за глава. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #20.HCN.08865 HOHENSTEIN HTTIWWW.OEKO- /Standard119. Ткаенина : Гауза двоен слој 100% памук. Машинско миење / сушење суво. Увезени.