Parvez Taj Заболениот череп за пеперутка Рамка за печатење на сликарство
  • Ново

Parvez Taj Заболениот череп за пеперутка Рамка за печатење на сликарство

DEN 255.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој „обоен череп за пеперутка“, врамени печатење во сликарството е врвен квалитет на giclee на архивата хартија со висока резолуција. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. Парвез Таџ „Запален череп за пеперутка“ Рамка за печатење на сликарство : Впечаток за врвен квалитет на gicle на архивска хартија со висока резолуција. РАБОТНИ РАБОТНИ РАБОТНИЦИ. Висококвалитетна издржлива рамка што не се во борба. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.