Карастан килими имагинални сиви 9 '6 12' 11 килим во областа
  • Ново

Карастан килими имагинални сиви 9 '6 12' 11 килим во областа

DEN 1.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Со стилови влијанија од целиот свет, секој дизајн на колекцијата на елементи на царините на Karastan се одликува со сложена апстрактна инспирирана уметност во богати комбинации на палети на бои на индиго, беж, сива и оникс, што веднаш носи исклучителен стил на кој било простор. Направено со Еверстранд, премија од полиестерско предиво, создадено од пластични шишиња што се рециклираат пост-потрошувачи, оваа колекција на килим во областа нуди ултра-меко чувство и супериорна јасност во боја со сигурна издржливост потребна за зафатени домаќинства. Достапно во популарни големини, како што се 5x8 и 8x10, оваа област килим е совршен избор за додавање стил на различни простори во вашиот дом. STYLISH DESIGN : This trendsetting abstract inspired area rug design with a versatile color palette can be seamlessly integrated into a variety of home décor styles. DURABLE MATERIALS : The 100% recycled polyester surface fiber and clear coat spray latex backing offers superior strength stain resistance, Отпорна на боја, јасна јасност во боја и фиксна форма . Низок куп : Висината на купот со низок профил нуди идеална функционалност за кој било зафатен простор со помагање на намалување на опасностите и опструкциите на влезот, бидејќи нема да ги запре вратите од отворање или затворање . лесна нега и чиста : Површината што е лесна за чистење ја одржува оваа област килим привлечна за наредните години; Едноставно испразнување редовно, самото место чисто со раствор на благ детергент и вода, или чиста професионално кога е потребно . : Производите од Карастан нудат 1 година ограничена гаранција за дефекти во производството и се гордо со увезени материјали.