Трговска марка ликовна уметност „паднато пенкало“ уметност од Ники Кумар
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „паднато пенкало“ уметност од Ники Кумар

DEN 2601.60

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Ники Кумарсубјект : Флоралстајл : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лисја над црн дијамант. Истакнати бои : Бело, црно, сиво во едно време, се стремав да се искачам во корпоративниот свет, но по некое време открив дека ова е во спротивност со моето вистинско јас, кое се манифестира физички и психички. Ги открив Мандалас како дел од мојот процес на заздравување и ја открив нивната способност да всадам смиреност во себе, а лицата што ги гледаат. Мојата страст за создавање мандали работи длабоко и е очигледна во мојата работа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Едно време, се стремив да се искачам во корпоративниот свет, но по некое време открив дека ова е во спротивност со моето вистинско јас, кое се манифестираше физички и психички. Ги открив Мандалас како дел од мојот процес на заздравување и ја открив нивната способност да всадам смиреност во себе, а лицата што ги гледаат. Мојата страст за создавање мандали работи длабоко и е очигледна во мојата работа. - Остава над црн дијамант.