Трговска марка ликовна уметност „крајбрежна американска IV“ платно уметност од Мелиса Аверинос
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „крајбрежна американска IV“ платно уметност од Мелиса Аверинос

DEN 2239.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Мелиса Averino Ssubject : Transport Style : Transagal Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има шарени чамци со црвени, бели и сини моделирани плови. Мелиса Аверинос живее и создава уметност. Растејќи на Кејп Код, таа отсекогаш сликала и се наметнувала со напуштање.? Од студио во нејзината стара куќа што ја споделува со својот „симпатичен сопруг и спасувачки кучиња“, таа создава уметност и јоргани и секакви убави работи. Во 2016 година, таа победи најдобро во шоуто за нејзиниот оригинален модерни ватенка во vuilt Con и учи модерно ватирање дома и на патот. Мелиса сака сликарство, ватирање, 'рѓа, еднорози, јога, градинарство, возбудливо шопинг и пита. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарени чамци со црвени, бели и сини едриличари.