Енергетски стоп сензор за носење на предната сопирачка SW- одговара на Порше Каин
  • Ново

Енергетски стоп сензор за носење на предната сопирачка SW- одговара на Порше Каин

DEN 2294.24

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : // // Професионалните монтери препорачуваат да ги заменат сензорите за сопирачките со влошките затоа што сензорите се подложни на неуспех со велосипед со висока термичка должност. Програмата Евро-стоп доаѓа со ваш избор на електронски сензори за абење индивидуално боксени или спакувани со влошки. Нашите сензори се направени да издржат високи температури и да обезбедат добра спроводливост на електродата. Сензор за абење на сопирачката за напојување на сопирачката • Инсталација на Snap-In • Создава светлина на таблата за да го означи абењето на сопирачката • Може да издржи високи температури • одговара : Porsche Cayenne 2008; Cayenne 2018-2011; Панамера 2016-2010; Volkswagen Touareg 2010-2007.