1. КТ форма на срцева форма Швајцарија сини топаз прстен во сребро сребро
  • Ново

1. КТ форма на срцева форма Швајцарија сини топаз прстен во сребро сребро

DEN 2.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој прекрасен 1,5 карати во форма на срцева форма Швајцарски сина топаз прстен во Стерлинг сребро е класичен и безвременски. Одликувајќи се со светло сини швајцарски сини скапоцени камења и акцентирани со пенлива бела кубна цирконија, овој прстен е внимателно направен во чисто 925 Стерлинг сребро. Родиум финиш го обложува овој прстен за да се обезбеди сјајот да трае подолго. Овој сино прстен од топаз доаѓа привлечно спакуван во кутија за подароци за потписи. Ораво 1,5 карати Облик на срцето Швајцарија сини топаз прстен во Стерлинг сребрен скапоцен камен : природен швајцарски сина топаз. Тежина на карат од камења : 1,5 карат вкупна тежина. Облик : срце. Големина на камен : 7x7 mm. Поставување : ПРОНГ. Спецификации на прстенот : Метал : Стерлинг сребро. Заврши : Родиум. Тежина : 2,5 грама. Должина : 0,88 инчи. Ширина : 0,25 инчи. Висина : 0,1 инчи. Достапни големини : 5, 6, 7, 8, 9. Доаѓа во атрактивна кутија за подароци за потпис.