Трговска марка ликовна уметност „танчер“ платно уметност од Едгар Дегас
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „танчер“ платно уметност од Едгар Дегас

DEN 1530.08

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Едгар Дегасјубјект : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена што танцува во центарот на рамката. Едгар Дегас, роден 1834 година и почина во 1917 година, беше француски уметник најпознат по своите слики и скулптури. Поголемиот дел од неговата работа има врска со танцот и формата на човечкото тело. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Една жена што танцува во центарот на рамката.