Квадриптих на сурфање
  • Ново

Квадриптих на сурфање

DEN 3.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Мармонт Хил е колектив на уметници - предводен од Парвез Таџ кој делува како креативен директор. Заедно, тие создаваат оригинални уметнички дела кои се отпечатени на најразлични материјали како што се алуминиум, платно, огледала и природно дрво. Колективот е инспириран од луѓе, места и работи. Тие веруваат дека уметноста треба да биде прифатлива луксуз и секое парче е рачно изработено со loveубов и грижа. Квалитетот на квалитетот на гласот на архивата со висока резолуција, Paper Fessyally Rraded и поставен на архивата без киселина, Matthigh Quality, кој не се во висина, не-волупна рамка, подготвени за обележување на сертификат за автентичност Заснована Company State : Калифорниски Производи Карактеристики : Пристигнува подготвени за карактеристики на Hang Product : Професионално врамени и монтирани : Marmont Hill Art Collective Title : Surf Quadriptych Prychproduct Тип : Рамнен Art Style : Современи Димензии : (4) Панели од 18 инчи широк x 12 инчи високи x 1,5 инчи длабоко; (4) панели од 24 инчи широк x 16 инчи висок x 1,5 инчи длабок; (4) панели од 30 инчи ширина x 20 инчи високи x 1,5 инчи длабоки; (4) панели од 36 инчи широк x 24 инчи висок x 1,5 инчи длабок; (4) панели од 45 инчи широк x 30 инчи висок x 1,5 инчи длабок; (4. Заедно создаваме оригинални уметнички дела кои се отпечатени на најразлични материјали како што се алуминиум, платно, огледала и откупено дрво. Колективот е инспириран од луѓе, места и работи. Секое ограничено издание е рачно изработено со loveубов и грижа. Што е World Stock? Рачно изработениот допир на занаетчиската вештина создава варијации во бојата, големината и дизајнот. Ако купувате две од истата ставка, треба да се очекуваат мали разлики. Белешка : Може да се појават разлики во бојата помеѓу овој производ и вашиот компјутерски екран. Подготвен отпечаток од врвен квалитет на giclee на архивата хартија со висока резолуција. Професионално врамени и монтирани на архивата без киселина. Висококвалитетна издржлива рамка што не се во борба.