Трговска марка ликовна уметност „Магла над мртвите“ платно уметност од Бен МекРе
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Магла над мртвите“ платно уметност од Бен МекРе

DEN 2.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Бен Мекреесубјект : Пејзаж-апелатиј : Електикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две мртви дрвја во сува пустина. репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бен МекРе „Магла над Дедвли“ платно уметност.